بیانیه ایران در نشست مقدماتی کمیته فضایی سازمان ملل قرائت شد – سرگرمی وب | sargarmiweb

به گزارش سرگرمی وب، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: بیانیه جمهوری اسلامی ایران در نشست مقدماتی پنجاه و ششمین اجلاس سالیانه کمیته فرعی علمی و فنی «کوپوس» در وین توسط هیات کشورمان به عنوان یکی از اعضای موسس این کمیته، قرائت شد.

وی با بیان اینکه در این بیانیه بر برخی محورها ‌و موضوعات کلیدی برای کشورمان تاکید شد، اظهار داشت: فضا به عنوان میراث مشترک بشریت، باید فقط برای اهداف صلح آمیز مورد کاوش و استفاده قرار گیرد و همه کشورها حق دسترسی آزاد به فضا دارند.

براری با اشاره به اینکه یکی از راه‌های تضمین صلح آمیز بودن فضا جلوگیری از تسلیحاتی شدن و رقابت تسلیحاتی در این عرصه است، خاطرنشان کرد: تاکید بر نقش کلیدی فضا به عنوان عامل و محرک جدی در زمینه رشد و توسعه اقتصادی – اجتماعی کشورها به ویژه کشورهای در حال توسعه، از دیگر موضوعات کلیدی این بیانیه بود.

رئیس سازمان فضایی ایران ادامه داد: در این بیانیه اعلام شد که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مستعد برای حوادث و بلایای طبیعی از قبیل زلزله، سیل، خشکسالی و… همواره در تلاش است تا با استفاده از داده های ماهواره ای پیامدها، آثار و نتایج این رویدادها را کاهش یا تعدیل کند.

وی گفت: طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره، به ویژه ماهواره های کوچک از اولویت های اصلی برنامه های فضایی ایران است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *