اجرای بیش از ۴۰۰ پروژه تحقیقاتی در صندوق حمایت از پژوهشگران – سرگرمی وب | sargarmiweb

به گزارش سرگرمی وب به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محققان کشور در ۹ ماه نخست سال جاری تعداد ۳ هزار و ۵۵۰ پروژه تحقیقاتی را به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی ارسال کردند که از این تعداد یک هزار و ۱۷۹ پروژه برای حمایت مصوب شد.

پس از تصویب این طرح ها و آغاز حمایت های صندوق فعالیت ها برای اجرایی سازی پروژه های تحقیقاتی آغاز شد و تا کنون ۴۶۴ از این پروژه ها به اتمام رسیده است. 

 انجام این پروژه ها دستاوردهای مختلفی را برای ایران اسلامی به همراه دارد که می توان به چاپ مقالات آی اس آی، ثبت اختراع، ساخت محصول و تالیف کتاب اشاره کرد. هر یک از این اقدامات گامی برای حرکت در مسیر پیشرفت در حوزه های مختلف علم و فناوری است.

البته در ۹ ماه نخست سال جاری در هر یک از این زمینه ها نیز محققان دستاوردهای چشمگیری را ارائه دادند. به گونه ای که از میان طرح های مصوب صندوق ۱۳ ثبت اختراع، ۵۱ ساخت نمونه اولیه محصول، ۱۶ عنوان کتاب تالیف شده و ۲۸ دانش فنی تولید شده به عنوان دستاورد با انجام پروژه های تحقیقاتی ثبت شد.

البته تمام این اقدامات صندوق  در راستای بهره مندی از ظرفیت های پژوهشگران سراسر کشور است. صندوق با راه اندازی ۲۳ کارگروه در حوزه های مختلف علمی مسیر حمایت را هموار کرده است تا علاوه بر حمایت عادلانه از پژوهش ها شاهد توزیع آن در تمامی حوزه های علمی باشیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *